CADMATİC şirkəti ASCO-nun Xəzər Dəniz Layihə Elmi-Tədqiqat İnstitutuna sertifikat verib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Xəzər Dəniz Layihə Elmi-Tədqiqat İnstitutuna CADMATİC proqramından uğurlu istifadəyə görə CADMATİC şirkəti tərəfindən sertifikat verilib.
İstənilən mürəkkəbliyə malik gəmilərin layihələndirilməsi və tikintisi üçün ixtisaslaşmış vasitə sayılan CADMATİC proqram təminatından ASCO-nun Xəzər Dəniz Layihə Elmi-Tədqiqat İnstitutunda artıq 4 ildir ki, istifadə olunur.
Proqram təminatı İnstitutun işinin keyfiyyətini artırır, gəminin tikilməsi üçün tələb olunan texniki sənədləri sürətli hazırlamağa imkan verir. Bundan başqa, CADMATİC proqram təminatı digər dizayn sistemləri ilə müqayisədə daha sürətli və dəqiqdir.

Компания CADMATIC предоставила сертификат НИИ Каспморпроект
За успешное использование программы CADMATIC команпия CADMATIC предоставила сертификат Каспийскому Морскому Транспортному Проектно-Изыскательскому и Научно-Исследовательскому Институту (НИИ Каспморпроект) при ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO).
В НИИ Каспморпроект при ASCO уже 4 года используют программное обеспечение CADMATİC, которое считается специализированной программой для проектирования и строительства кораблей любой сложности.
Программное обеспечение повышает качество работы Института, позволяет в короткие сроки подготовить технические документы, необходимые для постройки корабля. Помимо этого, по сравнению с другими системами проектирования программное обеспечение CADMATIC работает быстрее и точнее.