Gəmi təmirçiləri könüllü qanvermə aksiyasında iştirak ediblər
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) “Bibiheybət” Gəmi Təmiri Zavodunda könüllü qanvermə aksiyası keçirilib.
Aksiyanın keçirilməsində məqsəd Vətən Müharibəsində əldə etdiyimiz böyük qələbəmizin həyatımıza sonsuz fərəh və iftixar duyğuları bəxş etdiyi, həm də koronavirus infeksiyasının ölkəmizdə çətinliklər yaratdığı bir vaxtda həmrəylik nümayiş etdirməkdən ibarətdir.
Bu nəcib tədbirdə əməkdaşlar həvəslə iştirak ediblər. Könüllü qan verənlər bunun xeyirxah və savab iş olduğunu diqqətə çatdıraraq, belə aksiyalarda yaxından iştirak etməyin vətəndaşlıq borcu olduğunu bildiriblər.

На судоремонтном заводе «Биби-Эйбат» проведена акция по добровольной сдаче крови
На судоремонтном заводе ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) «Биби-Эйбат» проведена акция по добровольной сдаче крови.
Цель данной акции состоит в том, чтобы продемонстрировать солидарность со страной, как после победы в Отечественной войне, подарившая нам бесконечное чувство радости и гордости, так и во время сложившихся трудностей в борьбе с коронавирусной инфекцией.
Сотрудники компании с энтузиазмом приняли участие в этом благородном мероприятии. Волонтеры сдавшие кровь, отметили что участие в подобных акциях является их гражданским долгом.