Dənizçi tələbələr “Əsgərə məktub” layihəsində iştirak ediblər
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının (ADDA) tələbələri Ordumuzun döyüş əzminin daha da artırılması və hərbi qulluqçulara mənəvi dəstək məqsədilə Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Azərpoçt” MMC-nin təşkil etdiyi “Əsgərə məktub” layihəsinə qoşulublar.
Dənizçi tələbələr məktublarında Qarabağın azadlığı uğrunda əsgərlərimizin apardığı mübarizədən, işğaldan azad olunmuş tarixi yurd yerlərimizdə üçrəngli bayrağımızın dalğalanmasından qürurla bəhs ediblər. Onlar mənfur düşmənə qarşı göstərdikləri şücaətə görə əsgərlərimizə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Məktublarda o da xüsusi qeyd olunub ki, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan Ordusunun düşmənə sarsıdıcı zərbələr endirməklə qazandığı zəfərlər böyük ruh yüksəkliyi ilə qarşılanır.
Qeyd edək ki, ADDA tələbələrinin yazdığı hər bir məktub Azərbaycanın yeganə milli poçt operatoru “Azərpoçt” MMC tərəfindən ön cəbhədə xidmət edən əsgərlərimizə ödənişsiz çatdırılacaq.

Студенты-моряки приняли участие в проекте «Письмо солдату»
Студенты Азербайджанской Государственной Морской Академии при ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) с целью дальнейшего повышения боевой готовности нашей армии и оказания моральной поддержки военнослужащим присоединились к проекту «Письмо солдату», организованному ООО «Азерпочт», действующее при Министерстве транспорта, связи и высоких технологий.
В своих письмах моряки с гордостью говорили о борьбе, которую ведут наши солдаты за освобождение Карабаха, водружении нашего флага на наших исторических землях, освобожденных от оккупации. Они поблагодарили наших солдат за храбрость, проявленную против ненавистного врага.
В письмах также особенно подчеркнуто, что победы, которые, нанося сокрушительные удары по врагу, достигает отважная армия Азербайджана под руководством Верховного главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева способствуют подъему духа народа.
Следует отметить, что каждое письмо, написанное студентами АГМА, будет бесплатно доставлено единственным национальным почтовым оператором страны ООО «Азерпочт» солдатам, служащим на передовой.