Dənizçi tələbələr “Əsgərə məktub” layihəsində iştirak ediblər
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının (ADDA) tələbələri Ordumuzun döyüş əzminin daha da artırılması və hərbi qulluqçulara mənəvi dəstək məqsədilə Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Azərpoçt” MMC-nin təşkil etdiyi “Əsgərə məktub” layihəsinə qoşulublar.
Dənizçi tələbələr məktublarında Qarabağın azadlığı uğrunda əsgərlərimizin apardığı mübarizədən, işğaldan azad olunmuş tarixi yurd yerlərimizdə üçrəngli bayrağımızın dalğalanmasından qürurla bəhs ediblər. Onlar mənfur düşmənə qarşı göstərdikləri şücaətə görə əsgərlərimizə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Məktublarda o da xüsusi qeyd olunub ki, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Azərbaycan Ordusunun düşmənə sarsıdıcı zərbələr endirməklə qazandığı zəfərlər böyük ruh yüksəkliyi ilə qarşılanır.
Qeyd edək ki, ADDA tələbələrinin yazdığı hər bir məktub Azərbaycanın yeganə milli poçt operatoru “Azərpoçt” MMC tərəfindən ön cəbhədə xidmət edən əsgərlərimizə ödənişsiz çatdırılacaq.

Marine students took part in the “Letter to a Soldier” project
Students of the Azerbaijan State Marine Academy of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO), in order to further increase the combat readiness of our army and provide moral support to the military, joined the “Letter to a Soldier” project organized by Azerpost LLC, operating under the Ministry of Transport, Communications and High Technologies.
In their letters, the sailors proudly spoke about the struggle our soldiers are waging for the liberation of Karabakh, the hoisting of our flag on our historical lands, liberated from occupation. They thanked our soldiers for their bravery shown against the hated enemy.
Also, the letters emphasizes that the victories, which brave army of Azerbaijan under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev achieves by inflicting crushing blows on the enemy, raise people’s spirit.
It should be noted that each letter written by the students of the ASMA will be delivered free of charge by the country’s only national postal operator, Azerpost LLC, to the soldiers serving on the front line.