ASCO Azərbaycan Ordusuna dəstək olub
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) kollektivi könüllü şəkildə Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 1 milyon 064 min 022 manat ianə edib. Bu məbləğ ASCO-nun əməkhaqqı fondundan ayrılıb.
ASCO ailəsi bu addımı ilə xalqımızın qürur və güvən yeri olan, işğal altındakı torpaqlarımızın azadlığı, dövlətimizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusunun daim yanında olduğunu nümayiş etdirib.
Dənizçilər olaraq bildiririk ki, Ali Baş Komandanımız cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Milli Ordumuzun inamlı qələbələri hər birimizin qürur yerinə çevrilib. Bu qələbənin davamlı olacağına, tezliklə işğal olunmuş torpaqlarımızın tamamilə azad ediləcəyinə inanırıq. Bu şərəfli missiyanın həyata keçirilməsində iştirak edən hər kəsə uğurlar diləyirik! Qarabağ Azərbaycandır!

ASCO оказало поддержку Армии Азербайджана
Коллектив ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» добровольно пожертвовал 1,064,022 маната в Фонд помощи вооруженным силам Азербайджанской Республики. Эта сумма была выделена из фонда оплаты труда ASCO.
Предприняв такой шаг, семья ASCO продемонстрировала, что она всегда рядом с Армией Азербайджана, являющейся гордостью и опорой нашего народа и сражающейся за свободу наших оккупированных земель и территориальную целостность нашего государства.
В лице моряков мы заявляем, что гордимся уверенными победами, достигаемые нашей Национальной армией под руководством нашего Верховного Главнокомандующего господина Ильхама Алиева. Мы верим, что эта победа будет продолжительной и вскоре мы полностью освободим наши оккупированные земли. Мы желаем успехов каждому, кто участвует в осуществлении этой почетной миссии. Карабах – это Азербайджан!