ASCO-nun Təlim Tədris Mərkəzinin direktoru Dinamik Mövqe Saxlama təlimlərinə həsr olunmuş konfransa qatılıb
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Təlim Tədris Mərkəzinin direktoru Emil Manafov Böyük Britaniyanın nüfuzlu “The Nautical Institute” təşkilatının təşkil etdiyi onlayn konfransa qatılıb.
Koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar onlayn formatda keçirilən konfrans Dinamik Mövqe Saxlama üzrə təlimlərə həsr olunub. Tədbirdə təlimlərin təşkili zamanı yeni metodların tətbiqindən danışılıb, tədris proqramları, pandemiya ilə əlaqədar təlim prosesində ortaya çıxan problemlər müzakirə edilib.
Konfransda dənizçilik sahəsində fəaliyyət göstərən təcrübəli mütəxəssislər çıxış edərək mövzu ilə bağlı fikirlərini bölüşüblər. Həmçinin, burada təcrübə mübadiləsi aparmaq üçün əlverişli şərait yaranıb.
Qeyd edək ki, 2017-ci ildə “The Nautical Institute” təşkilatı ASCO-nun Təlim Tədris Mərkəzinin Dinamik Mövqe Saxlama Simulyatoruna sertifikat verib. Bu sertifikat “DP İnduction” və “DP Simulator” təlimlərinin keçirilməsinə şərait yaradır. Hazırda Təlim Tədris Mərkəzi dünyada “DP İnduction” və “DP Simulator” təlimlərinin keçirilməsinə səlahiyyəti olan 85 mərkəzdən biri, Azərbaycanda isə yeganə təşkilatdır.

Director of the ASCO Training Center took part in the conference on dynamic positioning trainings
Director of the Training Center of the Azerbaijan Caspian Shipping CJSC (ASCO), Emil Manafov, took part in an online conference organized by the influential British organization The Nautical Institute.
Due to the coronavirus pandemic, the conference was held in an online format and was dedicated to training in Dynamic Positioning. During the event, the participants talked about the application of new methods in organizing trainings, and discussed the curriculum and problems arising in the learning process because of the coronavirus.
Experienced maritime experts spoke at the conference and shared their opinions. A favorable atmosphere was also created for the exchange of experience.
It should be noted that in 2017, The Nautical Institute issued a certificate to the ASCO’s Training Center Dynamic Positioning Simulator. This certificate provides an opportunity to conduct “DP Induction” and “DP Simulator” trainings. At the moment, the Training Center is one of 85 centers in the world and the first in Azerbaijan, authorized to conduct “DP Induction” and “DP Simulator” trainings.