ASCO-nun Təlim Tədris Mərkəzinin direktoru Dinamik Mövqe Saxlama təlimlərinə həsr olunmuş konfransa qatılıb
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Təlim Tədris Mərkəzinin direktoru Emil Manafov Böyük Britaniyanın nüfuzlu “The Nautical Institute” təşkilatının təşkil etdiyi onlayn konfransa qatılıb.
Koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar onlayn formatda keçirilən konfrans Dinamik Mövqe Saxlama üzrə təlimlərə həsr olunub. Tədbirdə təlimlərin təşkili zamanı yeni metodların tətbiqindən danışılıb, tədris proqramları, pandemiya ilə əlaqədar təlim prosesində ortaya çıxan problemlər müzakirə edilib.
Konfransda dənizçilik sahəsində fəaliyyət göstərən təcrübəli mütəxəssislər çıxış edərək mövzu ilə bağlı fikirlərini bölüşüblər. Həmçinin, burada təcrübə mübadiləsi aparmaq üçün əlverişli şərait yaranıb.
Qeyd edək ki, 2017-ci ildə “The Nautical Institute” təşkilatı ASCO-nun Təlim Tədris Mərkəzinin Dinamik Mövqe Saxlama Simulyatoruna sertifikat verib. Bu sertifikat “DP İnduction” və “DP Simulator” təlimlərinin keçirilməsinə şərait yaradır. Hazırda Təlim Tədris Mərkəzi dünyada “DP İnduction” və “DP Simulator” təlimlərinin keçirilməsinə səlahiyyəti olan 85 mərkəzdən biri, Azərbaycanda isə yeganə təşkilatdır.

Директор Учебного центра ASCO принял участие в конференции, посвященной тренингам по Динамическому позиционированию
Эмиль Манафов, директор Учебного центра ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO), принял участие в онлайн-конференции, организованной влиятельной британской организацией «The Nautical Institute».
В связи с пандемией коронавируса конференция была проведена в онлайн-формате и посвящена тренингам по Динамическому позиционированию. На мероприятии говорилось о применении новых методов при организации тренингов, а также обсуждалась учебная программа и проблемы, возникающие в процессе обучения из-за коронавируса.
На конференции выступили опытные морские специалисты, которые поделились своим мнением по теме конференции. Также была создана благоприятная атмосфера для обмена опытом.
Следует отметить, что в 2017 году организация «The Nautical Institute» выдала сертификат Симулятору динамического позиционирования Учебного центра ASCO. Данный сертификат предоставляет возможность для проведения тренингов «DP Induction» и «DP Simulator». В настоящий момент Учебный центр является одним из 85 центров в мире и первым в Азербайджане, уполномоченным проводить тренинги «DP Induction» и «DP Simulator».