Dənizçilər #evdəqal aksiyasına qoşulublar
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) əməkdaşları Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının (ÜST) Azərbaycan nümayəndəliyinin koronavirusla bağlı başladığı #evdəqal aksiyasına qoşulublar.
Aksiyaya ASCO-nun bütün strukturlarından dəstək gəlib.
Dəniz Nəqliyyatı Donanmasının həm Xəzərdə, həm də beynəlxalq sularda üzən dənizçiləri çəkib göndərdikləri videolarda “Yükdaşımların fasiləsizliyi üçün gecə-gündüz çalışırıq. Siz də çalışın, bizim üçün evdə qalın” fikrini səsləndiriblər. ( https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/596856684235020/
Xəzər Dəniz Neft Donanmasının gəmiçiləri isə “Neftçi qardaşlarımızla birgə dənizdə neft-qaz hasilatının sabit saxlanılması üçün çalışırıq. Siz də çalışın sağlamlığınız və təhlükəsizliyiniz üçün evdə qalın” deyə çağırış ediblər. ( https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/1091198197904843/ )
Aksiyaya Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının həm evdə, həm də istehsalat təcrübəsində olan tələbələri də qoşulublar. Onlar özünəməxsus şəkildə video çəkərək vətəndaşları evdə qalmağa dəvət ediblər. ( https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/666683180755420/ )
Bununla belə, dənizçilər “Biz gəmidə qaldıq, siz evdə qalın” şüarı yazılmış plakatlar açıblar.
Qeyd edək ki, #evdəqal aksiyasının məqsədi əhalinin diqqətini Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın qərarı ilə tətbiq edilən sosial izolyasiya qaydalarına yönəltmək, insanları zəruriyyət olmadığı halda evdən çıxmamağa səsləməkdir.
Bir daha dənizçilər olaraq hər kəsi evdə qal çağırışına əməl etməklə koronavirusa yoluxma riskini azaltmağa çağırırıq.

Моряки присоединились к акции #останьсядома
Сотрудники ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) присоединились к кампании #останьсядома, запущенной представительством Всемирной организацией здравоохранения (ВОЗ) в Азербайджане в связи с коронавирусом.
Акцию поддержали все структуры ASCO.
Моряки Морского Транспортного Флота, плавающие как на Каспии, так и в международных водах, в своих видеороликах обращаются к людям с призывом «Мы работаем днем и ночью для обеспечения непрерывности грузоперевозок. Вы тоже постарайтесь остаться дома ради нас». (https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/596856684235020/)
А моряки Каспийского Морского Нефтяного Флота призвали всех со словами «Мы работаем с братьями нефтяниками для поддержания стабильной добычи нефти и газа на море. Вы тоже постарайтесь остаться дома для поддержания своего здоровья и безопасности». (https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/1091198197904843/ )
К акции присоединились и студенты Азербайджанской Государственной Морской Академии, находящиеся как дома, так и на производственной практике. Они сняли своеобразное видео и попросили граждан остаться дома. (https://www.facebook.com/ASCO.Azerbaijan.Official/videos/666683180755420/ )
Наравне с этим, моряки развернули плакаты с надписью: «Мы остались на корабле, а вы оставайтесь дома».
Следует отметить, что цель акции #останьсядома заключается в том, чтобы привлечь внимание населения к правилам социальной изоляции, применяемых по решению Оперативного Штаба при Кабинете Министров, и призвать людей не выходить из дома без необходимости.
Мы – моряки вновь обращаемся ко всем с призывом оставаться дома для уменьшения риска заражения коронавирусом.