Dənizçilər “Bir gündə 650 min ağac əkək” kampaniyasına qoşulublar
Dahi şair İmadəddin Nəsiminin yubileyi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın bir gündə 650 min ağacın əkilməsi təşəbbüsünə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC də (ASCO) qoşulub.
Ağacəkmə kampaniyasına şirkətin bütün strukturlarını təmsil edən əməkdaşlar böyük həvəslə qatılıblar.
Böyük şairin dünya əhəmiyyətli poeziyasının beynəlxalq aləmdə təbliği, xatirəsinin əbədiləşdirilməsi, Azərbaycanın ədəbi və mədəni irsinin tanıdılması məqsədi daşıyan aksiya çərçivəsində 1000 ədəd müxtəlif növ həmişəyaşıl ağac əkilib, ətraf ərazi tullantılardan təmizlənərək burada mövcud olan yaşıllığa aqrotexniki qulluq edilib, ağaclar budanıb, dibləri yumşaldılıb.
Qeyd edək ki, ekoloji balansın bərpası, təbii mühitin qorunması, atmosferin oksigenlə zənginləşdirilməsi ASCO-nun diqqətdə saxladığı ən mühüm məsələlərdəndir. Bu məqsədlə şirkət tərəfindən mütəmadi yaşıllaşdırma istiqamətində vacib addımlar atılır, ağacəkmə və digər kampaniyalar həyata keçirilir.

Моряки присоединились к кампании «Посадим 650 тысяч деревьев за один день»
ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) присоединилось к кампании по посадке 650 тысяч деревьев за один день, организованной по инициативе первого вице-президента Азербайджанской Республики Мехрибан Алиевой в связи с юбилеем великого поэта Имаддеддина Насими.
Сотрудники, представляющие все структуры ASCO, с большим энтузиазмом участвовали в кампании по посадке деревьев.
В рамках проводимой акции, направленной на продвижение поэзии великого поэта на международной арене, увековечение памяти поэта, популяризацию литературного и культурного наследия Азербайджана, были посажены 1000 разных видов вечнозеленых деревьев, очищена окружающая местность от выбросов и проведено агротехническое обслуживание зеленых насаждений, а также подрезаны ветки и разрыхлена земля у корней деревьев.
Следует отметить, что ASCO всегда уделяет значительное внимание таким вопросам как восстановление экологического баланса, сохранение естественной среды, обогащение атмосферы кислородом. С этой целью компания регулярно предпринимает важные шаги в области озеленения, проводит различные кампании, включая посадку деревьев.