ASCO əməkdaşları üçün “Risklərin idarəedilməsi” mövzusunda təlimlər keçirilir
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) əməkdaşları üçün “Risklərin idarəedilməsi” mövzusunda təlimlər keçirilir.
Təlimlərin təşkili EY (Ernst&Young) şirkətinin Kiyevdə yerləşən Biznes Akademiyasına həvalə olunub. Bununla bağlı EY ilə ASCO arasında müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, şirkət ASCO-nun rəhbər şəxsləri üçün üç istiqamətdə proqram hazırlayıb. Bunlar “Risk-menecment”, “Risklərin idarəedilməsi, biznes qərarlarında risklərin qiymətləndirilməsi”, “Effektiv kommunikasiya” təlimidir.
Artıq ilk iki təlim başa çatıb, sonuncu təlimin isə noyabrın 21-22-də keçirilməsi nəzərdə tutulur. Təlimləri başa vuranlara EY tərəfindən sertifikatlar verilir. Hər təlimdə 40 nəfər əməkdaşın iştirakı nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, “Risklərin idarəedilməsi” üzrə təlimlərin təşkili ASCO sədri Rauf Vəliyevin əmrinə əsasən Gəmiçiliyin 2019-2023-cü illəri əhatə edən 5 illik strateji Tədbirlər Planında əksini tapıb.

Для сотрудников ASCO проводятся тренинги по теме «Управление рисками»
Для сотрудников ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) проводятся тренинги по теме «Управление рисками».
Организация тренингов предоставлена Бизнес Академии компании EY (Ernst&Young), расположенной в Киеве. В связи с этим EY и ASCO подписали договор, согласно которому компания разработала для руководящих лиц ASCO программу в трех направлениях. К ним относятся тренинги по «Риск-менеджменту», «Управлению рисками, оценке рисков в бизнес решениях», а также по «Эффективной коммуникации».
Первые два тренинга уже завершились, а последний будет проведен 21-22 ноября. Участникам, успешно окончившим тренинги, выдаются сертификаты со стороны EY. В каждом тренинги планируется участие 40 сотрудников.
Следует отметить, что согласно приказу председателя ASCO Рауфа Велиева организация тренингов по «Управлению рисками» нашла отражение в 5-летнем стратегическом Плане Действий Пароходства на 2019-2023 года.