ASCO əməkdaşları üçün “Risklərin idarəedilməsi” mövzusunda təlimlər keçirilir
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) əməkdaşları üçün “Risklərin idarəedilməsi” mövzusunda təlimlər keçirilir.
Təlimlərin təşkili EY (Ernst&Young) şirkətinin Kiyevdə yerləşən Biznes Akademiyasına həvalə olunub. Bununla bağlı EY ilə ASCO arasında müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, şirkət ASCO-nun rəhbər şəxsləri üçün üç istiqamətdə proqram hazırlayıb. Bunlar “Risk-menecment”, “Risklərin idarəedilməsi, biznes qərarlarında risklərin qiymətləndirilməsi”, “Effektiv kommunikasiya” təlimidir.
Artıq ilk iki təlim başa çatıb, sonuncu təlimin isə noyabrın 21-22-də keçirilməsi nəzərdə tutulur. Təlimləri başa vuranlara EY tərəfindən sertifikatlar verilir. Hər təlimdə 40 nəfər əməkdaşın iştirakı nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, “Risklərin idarəedilməsi” üzrə təlimlərin təşkili ASCO sədri Rauf Vəliyevin əmrinə əsasən Gəmiçiliyin 2019-2023-cü illəri əhatə edən 5 illik strateji Tədbirlər Planında əksini tapıb.

Trainings on Risk Management Are Organized for ASCO Employees
Trainings on Risk Management are organized for employees of the Azerbaijan Caspian Shipping Copmany (ASCO).
The trainings are organized by EY (Ernst&Young) Business Academy, situated in Kyiv. In this regard, EY and ASCO have signed an agreement. According to the agreement, the company has developed a program for ASCO senior management. The program covers three directions, including trainings on “Risk Management”, “Risk Management and Risk Assessment in Business Decisions”, and “Effective Communication”.
The first two trainings have already been completed, and the last will be held on November 21-22. EY will present certificates to the participants, successfully completing the trainings. It is planned that 40 employees will attend every training.
According to the order of ASCO Chairman Rauf Valiyev, the conduction of trainings on Risk Management was reflected in the Action Plan of the Company for 2019-2023.