Təlim Tədris Mərkəzində xarici tələbələr üçün seminar keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının tərkibində fəaliyyət göstərən Təlim Tədris Mərkəzində xarici tələbələr üçün seminar keçirilib.
“Beynəlxalq Dəniz Təşkilatının (İMO) Tənzimləmə Çərçivəsi vasitəsilə dəniz sənayesi üçün keyfiyyət standartlarının əlavə dəyəri” mövzusunda keçirilən seminarı kapitan Titos Giannakakis aparıb.
5 günlük təlim zamanı kurs iştirakçılarına Beynəlxalq Dəniz Təşkilatının təhlükəsizlik qaydaları, bu qaydaların dənizçilik sahəsindəki keyfiyyət standartlarına, davamlı inkişafa və idarəçiliyə təsiri barədə ətraflı məlumat verilib.

Training and Education Center hosted a workshop for foreign students
The Training and Education Center based in Azerbaijan State Maritime Academy of Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) hosted a workshop for foreign students.
The workshop dedicated to “Added value of quality standards to the offshore industry through the International Maritime Organization (IMO) Regulatory Framework” was held by captain Titos Giannakakis.
During the 5-day workshop, the participants were informed on the international maritime safety regulations and their impact on offshore quality standards, sustainable development and management.
The workshop was dedicated in an interactive form allowing participants to share their opinion and ask questions.