Təlim Tədris Mərkəzində xarici tələbələr üçün seminar keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının tərkibində fəaliyyət göstərən Təlim Tədris Mərkəzində xarici tələbələr üçün seminar keçirilib.
“Beynəlxalq Dəniz Təşkilatının (İMO) Tənzimləmə Çərçivəsi vasitəsilə dəniz sənayesi üçün keyfiyyət standartlarının əlavə dəyəri” mövzusunda keçirilən seminarı kapitan Titos Giannakakis aparıb.
5 günlük təlim zamanı kurs iştirakçılarına Beynəlxalq Dəniz Təşkilatının təhlükəsizlik qaydaları, bu qaydaların dənizçilik sahəsindəki keyfiyyət standartlarına, davamlı inkişafa və idarəçiliyə təsiri barədə ətraflı məlumat verilib.

В учебно-тренировочном центре состоялся семинар для иностранных студентов
В учебно-тренировочном центре, функционирующем при Азербайджанской Государственной Морской Академии ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO), проведен семинар для иностранных студентов.
Семинар на тему «Добавленная стоимость стандартов качества в судоходной индустрии, разрабатываемых посредством Регулятивной рамки Международной морской организации (İMO), вел капитан Титос Гианнакакис.
В ходе 5-дневнего семинара Титос Гианнакакис подробно проинформировал участников семинара о правилах безопасности Международной морской организации, а также о влиянии этих правил на стандарты качества, устойчивое развитие и систему менеджмента в сфере судоходства.