ASCO-da Özbəkistan nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
ASCO-nun İdarə Heyətinin sədri Rauf Vəliyev Azərbaycanda səfərdə olan Özbəkistanın Nəqliyyat Nazirliyi yanında Nəqliyyat və Logistikanın İnkişafının Öyrənilməsi Mərkəzinin direktoru Bekzod Xolmatovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Özbəkistan Nəqliyyat Nazirliyinin və Özbəkistan Dəmir Yollarının əməkdaşlarından ibarət nümayəndə heyətinə nəqliyyat və logistika sahəsində ölkəmizdə həyata keçirilən mühüm tədbirlər, eləcə də ASCO-nun fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verilib.
Görüşdə Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Dəhlizinin (Orta Dəhliz) əhəmiyyətindən və aktuallığından danışılıb. Bu dəhlizin inkişafı çərçivəsində Xəzər dənizində Özbəkistan-Azərbaycan nəqliyyat əlaqələrinin genişləndirilməsi, o cümlədən Xəzərdə bərə daşımaları seqmentində yeni çağırışlara dair müzakirələr aparılıb.

В ASCO состоялась встреча с узбекской делегацией
Председатель Правления ASCO Рауф Велиев встретился с делегацией Узбекистана во главе с директором Центра изучения развития транспорта и логистики при Министерстве транспорта Узбекистана Бекзодом Холматовым, находящимся с визитом в Азербайджане.
Членам делегации, состоящей из представителей Министерства транспорта Узбекистана и Узбекских железных дорог, была предоставлена подробная информация о важных инициативах, реализуемых в Азербайджане в сфере транспорта и логистики, а также о деятельности ASCO.
На встрече обсуждалась значимость и актуальность Транскаспийского международного транспортного коридора (Среднего коридора). В рамках развития этого коридора внимание было уделено укреплению узбекско-азербайджанских транспортных связей на Каспийском море, включая решение новых вызовов в сегменте паромных перевозок.