ASCO üzrə məlumatların açıqlanması Siyasəti təsdiqlənib
Korporativ idarəetmə sistemini tətbiq edən ASCO-da “Məlumatların açıqlanması Siyasəti” təsdiq olunub. ASCO-nun qüvvədə olmuş müvafiq daxili sənədlərinin təkmilləşdirilməsi ilə hazırlanmış Siyasət ASCO İdarə Heyəti iclasının 2019-cu il 9 sentyabr tarixli 12 nömrəli protokoluna əsasən təsdiqlənib.
Siyasət ASCO-nun maliyyə-təsərrüfat fəaliyyətində şəffaflığı artırmaq və səmərəliliyi yüksəltmək məqsədi ilə müvafiq məlumatların açıqlanması, zəruri məlumatların maraqlı tərəflərə çatdırılması, habelə bu proseslərə nəzarət olunması mexanizmini tənzimləyir və açıqlanmalı olan məlumatların tərkibini müəyyən edir.
Siyasətin əsas prinsipləri şəffaflığın və aşkarlığın təmini, biznes tərəfdaşların, digər qarşı tərəflərin, habelə hakimiyyət orqanlarının qarşısında etibarın artırılması, ASCO-ya dair müəyyən edilmiş məlumatlardan aidiyyəti şəxslərin xəbərdar olması, hər bir kəsə məlumatları əldə etmək üçün bərabər imkanların yaradılmasından ibarətdir. Həmçinin, ASCO barədə qeyri-dəqiq məlumatların mövcudluğunun aradan qaldırılması, ASCO-ya və onun idarəetmə orqanına etimadın artırılması, habelə ASCO-nun nüfuzunun yüksəldilməsi də Siyasətin əsas prinsiplərinə aid edilib.
Siyasətə əsasən, ASCO qanunvericiliyə uyğun olaraq açıqlanmalı olan, habelə özünün bildiyi məlumatları rəsmi internet səhifəsində, jurnal və qəzetlərdə, başqa kütləvi informasiya vasitələrində dərc edərək və ya digər şəkildə açıqlayaraq apardığı əməliyyatların və sövdələşmələrin şəffaflığını təmin edir.

Disclosure of Information Policy for ASCO Was Approved
The Disclosure of Information Policy was approved for ASCO, which applies the corporate governance system. The policy developed by upgrading appropriate internal documents of ASCO was confirmed according to the minutes of the meeting of the ASCO Board of Directors No. 12 of September 9, 2019.
In order to increase transparency and efficiency in ASCO financial and economic activities, the Policy regulates the disclosure of appropriate information, delivery of necessary information to interested parties, as well as control mechanism over the mentioned processes, and determines the content of information to be disclosed.
The main principles of the Policy include the following: to ensure transparency and openness, to increase the confidence of business partners, other opponents, and government structures, to ensure awareness of relevant persons about the information on ASCO, to create equal opportunities for everyone to obtain defined information, to eliminate inaccurate information about ASCO, to increase trust to ASCO and its governing body, and to increase reputation of ASCO.
According to the Policy, by publishing the information that must be disclosed in compliance with the legislation or considered appropriate for disclosure in official web page, magazines, newspapers or other sources of mass media or by disclosing it in a different form, ASCO ensures transparency of operations and deals.