ASCO-da Braemar şirkətinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib
ASCO-nun İdarə Heyətinin sədri Rauf Vəliyevlə Braemar şirkətinin İcraçı direktoru Ceyms Gundi, şirkətin gəmi brokeri Dan Uilmott və təhlil üzrə meneceri Henri Kurra arasında görüş keçirilib.
Görüşdə beynəlxalq yükdaşıma bazarındakı, o cümlədən tanker və quru yük daşımalarındakı mövcud vəziyyət, eləcə də gəmi inşası, təkrar bazarda gəmi alqı-satqısına dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər həmçinin dayanıqlı inkişafa nail olmaq məqsədilə birgə təşəbbüslərdən danışıb, müxtəlif istiqamətlərdə əməkdaşlığın perspektivlərini müzakirə ediblər.
Görüşdən sonra qonaqlar ASCO-nun “Suraxanı” gəmi-muzeyini ziyarət ediblər. Onlar bələdçilərin müşayiəti ilə muzeyin ekspozisiya zalları ilə yaxından tanış olub, Azərbaycan və dünya gəmiçilik tarixinə aid eksponatları izləyiblər.
Qeyd edək ki, Braemar investisiya, çarter, risklərin idarə edilməsi kimi sahələr üzrə müxtəlif xidmətlər təqdim edir və bu baxımdan dünyanın ən böyük gəmi brokeri şirkətlərindən biri hesab olunur.

В ASCO состоялась встреча с представителями компании Braemar
Председатель правления ASCO Рауф Валиев провёл встречу с исполнительным директором компании Braemar Джеймсом Гунди, судовым брокером Дэном Уиллмоттом и менеджером по анализу Генри Куррой.
На встрече был проведён обмен мнениями о текущей ситуации на рынке международных грузоперевозок, включая танкерные и сухогрузные перевозки, а также обсудили вопросы судостроения и купли-продажи судов на вторичном рынке.
Стороны также обменялись информацией о совместных инициативах в области устойчивого развития и обсудили перспективы сотрудничества по различным направлениям.
После встречи гости посетили судно-музей ASCO «Сураханы». В сопровождении гидов они внимательно ознакомились с выставочными залами музея и осмотрели экспонаты, связанные с историей судоходства в Азербайджане и мире.
Важно отметить, что компания Braemar предоставляет широкий спектр услуг в таких областях, как инвестиции, фрахтование и управление рисками, и считается одной из крупнейших судовых брокерских компаний в мире.