ASCO-da Braemar şirkətinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib
ASCO-nun İdarə Heyətinin sədri Rauf Vəliyevlə Braemar şirkətinin İcraçı direktoru Ceyms Gundi, şirkətin gəmi brokeri Dan Uilmott və təhlil üzrə meneceri Henri Kurra arasında görüş keçirilib.
Görüşdə beynəlxalq yükdaşıma bazarındakı, o cümlədən tanker və quru yük daşımalarındakı mövcud vəziyyət, eləcə də gəmi inşası, təkrar bazarda gəmi alqı-satqısına dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər həmçinin dayanıqlı inkişafa nail olmaq məqsədilə birgə təşəbbüslərdən danışıb, müxtəlif istiqamətlərdə əməkdaşlığın perspektivlərini müzakirə ediblər.
Görüşdən sonra qonaqlar ASCO-nun “Suraxanı” gəmi-muzeyini ziyarət ediblər. Onlar bələdçilərin müşayiəti ilə muzeyin ekspozisiya zalları ilə yaxından tanış olub, Azərbaycan və dünya gəmiçilik tarixinə aid eksponatları izləyiblər.
Qeyd edək ki, Braemar investisiya, çarter, risklərin idarə edilməsi kimi sahələr üzrə müxtəlif xidmətlər təqdim edir və bu baxımdan dünyanın ən böyük gəmi brokeri şirkətlərindən biri hesab olunur.

Meeting with Braemar Company representatives was held at ASCO
During the meeting, the parties exchanged views on the current state of the international cargo transportation market, including tanker and dry cargo transportation. Discussions also covered shipbuilding, as well as the acquisition and sale of vessels in the secondary market.
The parties also discussed joint initiatives aimed at achieving sustainable development and explored potential avenues for cooperation across various sectors.
Following the meeting, the guests toured ASCO's “Surakhani” ship-museum. Accompanied by guides, they explored museum’s exhibition halls and viewed exhibits related to the history of shipping in Azerbaijan and around the world.
It is worth noting that Braemar offers a range of services in areas such as investment, chartering, and risk management, and is recognized as one of the largest ship brokerage companies globally.