ASCO-da “Təhlükəsizlik günü” keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-də (ASCO) 2024-cü ilin II rübünün yekunlarına həsr olunmuş “Təhlükəsizlik günü” keçirilib.
ASCO üzrə bütün strukturların nümayəndələrinin iştirakı ilə baş tutan “Təhlükəsizlik günü”ndə Keyfiyyət, sağlamlıq, əməyin təhlükəsizliyi və ətraf mühitin mühafizəsi departamentinin (KSƏTƏMM) rəisi Rüstəm Ağayev geniş təqdimatla çıxış edib. O, rüb ərzində ASCO üzrə qeydə alınan təhlükəsizlik, sağlamlıq, yanğın və ekologiyaya dair ümumi nöqsanlar barədə danışıb və hər birinin təsvirini verib.
KSƏTƏMM departamentinin Emissiyaların idarə olunması üzrə aparıcı mütəxəssisi Nigar Bağırova ətraf mühitin mühafizəsi istiqamətində ASCO tərəfindən görülən işlər, eləcə də “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində həyata keçiriləcək layihələr barədə danışıb.
Daha sonra hesabat dövründə ASCO strukturları üzrə görülən işlərlə yanaşı, aşkarlanan qüsurlar barədə tədbir iştirakçıları məlumatlandırılıb.
ASCO-nun İdarə Heyətinin sədri Rauf Vəliyev çıxışında istehsalatda əməyin təhlükəsizliyi ilə bağlı keçirilən hər bir tədbirin xüsusi önəm daşıdığını qeyd edib. O bildirib ki, təhlükəsiz iş ASCO-da həyat tərzinə çevrilməlidir. Bunun üçün hər bir əməkdaş təyin olunan təhlükəsizlik qaydalarına ciddi riayət etməlidir.
Bundan başqa, ASCO sədri görüşdə iştirak edən struktur rəhbərlərinə, eləcə də digər məsul şəxslərə təhlükəsizlik qaydalarına nəzarəti daha da gücləndirməyi tapşırıb.

ASCO held "Safety Day" event
"Safety Day" dedicated to the results of the second quarter of 2024 was held at “Azerbaijan Caspian Shipping Company” CJSC (ASCO).
At the event, which was attended by representatives of all ASCO structures, Rustam Agayev, Head of the QSHE Department, made a presentation. He described in detail the shortcomings in the field of safety, labor protection, fire safety and ecology noted by ASCO during the quarter.
Nigar Baghirova, Leading Emissions Management Specialist of the QHSE Department, spoke about the work done by ASCO in the direction of environmental protection, as well as projects that will be implemented within the framework of the "Year of Solidarity for a Green World".
Later participants were informed about the identified defects, as well as the work carried out along ASCO structures during the reporting period.
ASCO Chairman of the Management Board Rauf Veliyev in his speech noted that each event related to occupational safety at work is of particular importance. He stated that safe work should become a way of life at ASCO. To this end, each employee must strictly adhere to safety rules.
In addition, ASCO Chairman instructed heads of units participating in the meeting, as well as other responsible persons, to further strengthen control over compliance with safety rules.