ASCO sədri Rauf Vəliyevin qeyri-rəsmi formatda gənc dənizçilərlə görüşü olub
Gənclərə diqqət və qayğı, onların karyera yüksəlişi məsələləri ASCO-nun başlıca fəaliyyət istiqamətlərindəndir. Gənc kadrların hazırlanması, onların xarici ölkələrin aparıcı dənizçilik universitetlərində təhsil alması, ADDA-da oxuyan tələbələrin stimullaşdırılması “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) rəhbərliyinin daim diqqət mərkəzindədir.
Bu gün ASCO-nun sədri Rauf Vəliyevin səhər yeməyi süfrəsi arxasında səmimi şəraitdə şirkətin müxtəlif strukturlarında çalışan gənc əməkdaşlar və gələcəyin dənizçiləri ilə keçirdiyi görüş də bu gözəl mərama xidmət edən tədbirlərdən idi.
Rauf Vəliyev öncə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin gənclərə göstərdiyi diqqət və qayğıdan, hazırda Prezident İlham Əliyevin ölkədə gənclərin öz imkan və bacarıqlarını inkişaf etdirmələri üçün yaratdığı şəraitdən danışıb. Bildirib ki, bütün sahələrdə olduğu kimi Prezident İlham Əliyev dənizçiləri, onların həyat səviyyələrinin daha da yaxşılaşmasını daim xüsusi diqqətdə saxlayır, mütəmadi tapşırıqlar verir, dənizçilik sahəsinin inkişafına yönələn təşəbbüsləri dəstəkləyir.
Sədr gənc dənizçi mütəxəssislərinin yetişdirilməsi üçün ASCO-da həyata keçirilən layihələr barədə ətraflı məlumat verib. Əlavə edib ki, istedadlı və perspektivli gənclər hər zaman ASCO sıralarında öz yerlərini tuta bilirlər.
Rauf Vəliyev gənclərə tövsiyələrini də verib. Bildirib ki, uğur əldə etmək üçün hər kəs öz üzərində davamlı çalışmalı, daha çox oxumalı, vicdanlı və sədaqətli olmalıdır.
Qeyri-rəsmi formada keçən görüşdə gənclər onları düşündürən suallarla müraciət ediblər. Suallar əsasən ASCO-nun kadr siyasəti, tədris və istehsalat təcrübələrinin təşkili, sosial problemlərin həlli, donanmanın yeniləşdirilməsi, tələbələrin işlə təminatı və s. məsələlər ətrafında olub. Bütün sualları ASCO rəhbərliyi ətraflı cavablandırıb. Qeyd olunub ki, gələcəkdə də bu formatda görüşlər təşkil ediləcək.

Chairman of ASCO Rauf Veliyev met with young sailors in an informal format
Care and attention to young people, their career promotion are one of the main activities of ASCO. Training of young talents, studying at leading naval universities in foreign countries, and stimulation of students at the ADDA are at the forefront of the leadership of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO).
The meeting of the Chairman of ASCO Rauf Veliyev with young employees and future sailors working in different company structures in a sincere atmosphere at the breakfast was one of those activities that served this beautiful mission.
Rauf Valiyev spoke about the attention and care shown by National Leader Heydar Aliyev to the young people and the conditions created by President Ilham Aliyev for youth to develop their skills and abilities in the country. He noted that, as in all spheres, President Ilham Aliyev always attaches special attention to the improvement of the quality of life of the sailors, gives regular assignments and supports the initiatives aimed at the development of the maritime sector.
The chairman gave detailed information on the projects implemented at ASCO for the training of young sailor specialists. He added that talented and promising young people are always able to find a place at ASCO .
Rauf Valiyev also gave advice to the youth. He said that everyone should work harder, act more honestly, and be devoted to success.
At the meeting held in informal format, the young talents were given a chance to ask questions. The questions are mainly related to the ASCO staff policy, the organization of teaching and production practices, the solution of social problems, fleet renewal, student employment and so on. All questions were answered by the ASCO leadership in detail. It was noted that meetings in this format will be organized in the future.