Dənizçilər Fəxri xiyabanı və Şəhidlər xiyabanını ziyarət ediblər
25 iyun dəniz nəqliyyatı işçilərinin peşə bayramıdır. Bu münasibətlə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) və Dövlət Dəniz Agentliyinin kollektivi Fəxri xiyabana gələrək müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, abidəsi önünə əklil və gül dəstələri qoyublar.
Görkəmli oftalmoloq, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi anılıb, məzarı üzərinə tər çiçəklər düzülüb.
Sonra Şəhidlər Xiyabanına gələn dəniz nəqliyyatı işçiləri Azərbaycanın müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının, o cümlədən dənizçilərin xatirəsini ehtiramla yad ediblər, “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə əklil qoyublar.

Моряки посетили Аллею почетного захоронения и Аллею шехидов
25 июня – профессиональный праздник работников морского транспорта. По этому случаю коллектив ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) и Государственного Морского Агентства почтил в Аллее почетного захоронения светлую память архитектора и созидателя современного независимого Азербайджана, Общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева, возложив к могиле венок и цветы.
Была почтена также память видного офтальмолога, академика Зарифы Алиевой, возложены цветы к ее могиле.
Затем работники морского транспорта в Аллее шехидов почтили память героических сыновей Родины, а также моряков, отдавших жизни за независимость и территориальную целостность Азербайджана, и возложили венок к мемориалу «Вечный огонь».