ASCO-nun uşaq bağçalarında Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ilə bağlı tədbirlər keçirilib
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) İnsan Resurslarının İdarəedilməsi Departamentinin təşəbbüsü ilə 1 iyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ilə bağlı ASCO-nun “Dalğa” və “Xəzər” bağçalarında tədbirlər keçirilib.
Tədbirlərdə İnsan Resurslarının İdarəedilməsi Departamentinin rəhbəri Sevda Məmmədova, departamentin gənclərlə iş üzrə koordinatoru Roza Bədəlova, “Dalğa” uşaq bağçasının müdiri Nərgiz Teymurova, “Xəzər” uşaq bağçasının müdiri Xalisə Abdullayeva, müəllimələr və valideyinlər iştirak ediblər.
Uşaqlar böyük həvəs və sevgi ilə mahnılar oxuyub, şeirlər səsləndirib və bir-birindən maraqlı rəqslər ediblər.
Bağçaların məktəbə qədər hazırlıq alan şagirdlərinə məktəb ləvazimatları ilə dolu çantalar hədiyyə olunub.

ASCO nursery schools hosted events to mark the International Children’s Day
On the initiative of the Human Resources Management Department of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO), ASCO nursery schools “Dalgha” and “Khazar” hosted events to mark the 1st of June – the International Children’s Day.
Sevda Mammadova, head of Human Resources Management Department, Roza Badalova, youth coordinator of the department, Nargiz Teymurova head of the nursry school “Dalga”, Khalisa Abdullayeva, director of the nursery school “Khazar”, teachers and parents attended the event.
The children sang songs with great enthusiasm and love, declaimed poems and demonstrated various interesting dances.
School bags filled with necessary school aids were presented to pupils at preschool preparation classes.