Ümummilli Liderin 96 illiyi ilə əlaqədar dənizçilər Cocuq Mərcanlıda ağacəkmə aksiyası keçiriblər
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) rəhbərliyi və əməkdaşlarından ibarət nümayəndə heyəti Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü ilə əlaqədar Cəbrayıl rayonunun işğaldan azad edilmiş Cocuq Mərcanlı kəndində ağacəkmə kampaniyası keçirib.
ASCO-nun əməkdaşları əvvəlcə Aprel şəhidlərinin xatirəsinə ucaldılmış abidəni ziyarət edib, kənddəki məscid, “Bayraq meydanı”, “Qayıdış” parkı, eləcə də digər sosial obyektlərlə yaxından tanış olublar.
Daha sonra xüsusi ayrılmış ərazidə ağacəkmə aksiyası keçirilib. Dənizçilər N saylı hərbi hissənin əsgər və zabitləri ilə birlikdə 100-dən çox çinar ağacı əkiblər.
Ağacəkmə kampaniyasında iştirak edən ASCO sədrinin müavini Nəzrəddin Əhmədzadə bildirib ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyev Azərbaycan təbiətinə daim xüsusi önəm verib, onun qorunmasını ən vacib məsələlərdən sayıb. Qeyd edib ki, müstəqil Azərbaycanın qurucusu və memarı Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu ekoloji siyasət bu gün Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir.
Sədr müavini onu da əlavə edib ki, ekoloji balansın bərpası, təbii mühitin qorunması, atmosferin oksigenlə zənginləşdirilməsi ASCO rəhbərliyinin diqqətdə saxladığı ən mühüm məsələlərdəndir. Belə nəcib aksiyalar bundan sonra da davamlı şəkildə həyata keçiriləcək.

Моряки провели акцию по посадке деревьев в Джоджуг Марджанлы по случаю 96-летия со дня рождения Общенационального лидера
Делегация, состоящая из руководства и сотрудников ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO), провела в освобожденном от оккупации селе Джоджуг Марджанлы Джабраильского района акцию по посадке деревьев по случаю 96-летия со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Сначала сотрудники ASCO посетили памятник, установленный в память о шехидах апрельских боев, затем ознакомились с построенными в селе мечетью, парком «Гайыдыш», а также другими социальными объектами.
Далее на специально отведенной территории состоялась акция по посадке деревьев. Моряки вместе с солдатами и офицерами N-ской военной части посадили более 100 деревьев.
Участвовавший в кампании по посадке деревьев заместитель председателя ASCO Назраддин Ахмедзаде отметил, что Общенациональный лидер Гейдар Алиев всегда уделял большое внимание Азербайджанской природе, оценивая ее охрану как одну из важнейших задач. Было подчеркнуто, что экологическая политика, заложенная архитектором и созидателем современного Азербайджана Гейдаром Алиевым, сегодня успешно реализуется Президентом Ильхамом Алиевым.
Заместитель председателя добавил, что восстановление экологического баланса, насыщение атмосферы кислородом являются одним из важнейших вопросов, находящихся в центре внимания руководства ASCO. Такие акции будут и впредь продолжены.