Ümummilli Liderin 96 illiyi ilə əlaqədar dənizçilər Cocuq Mərcanlıda ağacəkmə aksiyası keçiriblər
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) rəhbərliyi və əməkdaşlarından ibarət nümayəndə heyəti Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü ilə əlaqədar Cəbrayıl rayonunun işğaldan azad edilmiş Cocuq Mərcanlı kəndində ağacəkmə kampaniyası keçirib.
ASCO-nun əməkdaşları əvvəlcə Aprel şəhidlərinin xatirəsinə ucaldılmış abidəni ziyarət edib, kənddəki məscid, “Bayraq meydanı”, “Qayıdış” parkı, eləcə də digər sosial obyektlərlə yaxından tanış olublar.
Daha sonra xüsusi ayrılmış ərazidə ağacəkmə aksiyası keçirilib. Dənizçilər N saylı hərbi hissənin əsgər və zabitləri ilə birlikdə 100-dən çox çinar ağacı əkiblər.
Ağacəkmə kampaniyasında iştirak edən ASCO sədrinin müavini Nəzrəddin Əhmədzadə bildirib ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyev Azərbaycan təbiətinə daim xüsusi önəm verib, onun qorunmasını ən vacib məsələlərdən sayıb. Qeyd edib ki, müstəqil Azərbaycanın qurucusu və memarı Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu ekoloji siyasət bu gün Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir.
Sədr müavini onu da əlavə edib ki, ekoloji balansın bərpası, təbii mühitin qorunması, atmosferin oksigenlə zənginləşdirilməsi ASCO rəhbərliyinin diqqətdə saxladığı ən mühüm məsələlərdəndir. Belə nəcib aksiyalar bundan sonra da davamlı şəkildə həyata keçiriləcək.

Sailors held tree planting campaign at Jojug-Marjanli on the occasion of the 96th birthday anniversary of the National Leader
A delegation from company management and staff members of the CJSC Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) organized a tree planting campaign in the village of Jojug Marjanli of Jabrayil district, on the occasion of the 96th birthday anniversary of the national leader Heydar Aliyev.
Staff of ASCO first visited the monument erected as a tribute to the memory of April martyrs and got to know the village mosque, Flag Square, the park “Gayidish” (“Return”), as well as other social facilities.
Later, delegates launched the tree planting campaign in the designated area. Sailors along with soldiers and officers of the N military unit have planted more than 100 plank trees.
Nazraddin Ahmedzadeh, Deputy Chairman of ASCO, who also participated in the tree- planting campaign, said that National Leader Heydar Aliyev has always attached special attention to the nature of Azerbaijan and prioritized its protection as one of the most important issues. He noted that the environmental policy of Heydar Aliyev, the founder and architect of independent Azerbaijan is successfully followed by President Ilham Aliyev.
He also added that the restoration of the environmental balance, the preservation of the natural environment and the enrichment of the atmosphere with oxygen are among the most important issues that the ASCO leadership takes into consideration. Such noble actions will be followed in the future.