ASCO ilə “CADMATİC” şirkəti birgə beynəlxalq seminar təşkil edəcək
Nüfuzlu proqram təminatçısı Rusiyanın “CADMATİC” şirkəti ilə “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) birgə “Gəmilərin və dəniz qurğularının layihələndirilməsi və tikintisinin optimallaşdırılması texnologiyaları” mövzusunda seminar keçirəcək. Beynəlxalq seminar aprelin 5-də Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasında təşkil olunacaq.
Seminarda 3D modelləşdirmə əsasında layihələndirmə texnologiyalarına dair aktual mövzular diqqət mərkəzində olacaq. Şirkətin nümayəndələri sistemin imkanlarını nümayiş etdirəcək, tikilməkdə olan gəminin hazırlıq səviyyəsini izləməyə və texniki nəzarəti həyata keçirməyə imkan verən, bir sözlə, informasiyanı idarə edən yeni vasitələri təqdim edəcəklər. Seminar iştirakçıları real vaxt rejimində proqramın müxtəlif modullarının qarşılıqlı əlaqəsini görəcək, informasiyanın idarə edilməsi üçün stasionar və portativ vasitələrin modeli ilə tanış olacaqlar.
Beynəlxalq seminarda Rusiya, Ukrayna, Qazaxıstan və Türkmənistandan qonaqların, habelə Dəniz Akademiyasının müəllim, magistrant və tələbələrinin iştirakı planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, “CADMATİC” proqram təminatı istənilən mürəkkəbliyə malik gəmilərin layihələndirilməsi və tikintisi üçün ixtisaslaşmış vasitədir. Dünyanın 59 ölkəsində 1000-dən çox şirkət bu proqramdan istifadə edir.

Семинар «Технологии оптимизации проектирования и строительства судов и морских сооружений»
5 апреля компания Cadmatic, разработчик одноимённого программного обеспечения, совместно с Азербайджанским Каспийским Морским Пароходством проводит семинар «Технологии оптимизации проектирования и строительства судов и морских сооружений».
Семинар пройдет в Азербайджанской Государственной Морской Академии.
Программное обеспечение Cadmatic — специализированный инструмент проектирования, изготовления и строительства судов любой сложности. Больше тысячи компаний в 59 странах мира активно используют его, тридцать семь из которых — компании из стран СНГ.
Семинар затронет актуальные темы, посвящённые технологиям проектирования на основе 3D модели, совместному проектированию, что особенно важно при реализации крупных проектов, а также использованию информации на протяжении всего жизненного цикла судна. Представители компании покажут возможности системы, а также представят новые инструменты для управления информацией, позволяющие осуществлять технический надзор и отслеживать степень готовности строящегося судна.
Во время встречи участники в режиме реального времени увидят взаимодействие различных модулей программы, передачу проекта и информации о нём между участниками проектирования, а также интеграцию модели со стационарными и портативными инструментами управления информацией.
В работе семинара ожидается участие гостей из России, Украины, Казахстана и Туркменистана, а также преподавателей, магистрантов и студентов АГМА.