ASCO əməkdaşlarına fəxri ad, orden və medallar təqdim olunub
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-də (ASCO) Prezident İlham Əliyevin sərəncamları ilə "Dənizçi Günü" münasibətilə dəniz nəqliyyatının inkişafında xidmətlərinə görə “Əməkdar mühəndis” fəxri adına, 3-cü dərəcəli “Əmək” ordeninə,“Tərəqqi” və “Gəmiçilik sahəsində xidmətlərə görə” medalına layiq görülən dənizçilərə yüksək mükafatların təqdim olunması mərasimi keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən ASCO-nun sədri Rauf Vəliyev fəxri ad, orden və medallara layiq görülən dənizçiləri təbrik edib.
Sədr ölkəmizdə dənizçilərə göstərilən diqqət və qayğıdan danışaraq bildirib ki, dəniz nəqliyyatı sahəsində çalışanların fədakar əməyi hələ ümummilli lider Heydər Əliyevin ölkəyə rəhbərlik etdiyi illərdə layiqincə qiymətləndirilib. Ulu Öndərin siyasətini uğurla davam etdirən Prezident İlham Əliyev də dənizçilərə hər zaman diqqət və qayğı göstərir, müstəqil Azərbaycanımızın iqtisadi qüdrətinin artırılması naminə gördükləri işləri yüksək dəyərləndirir. Məhz, cari il “Dənizçi günü” münasibətilə dənizçilərin mükafatlandırılması ilə bağlı Prezidentin imzaladığı sərəncamlar bunun bariz sübutudur.
Rauf Vəliyev ASCO-nun fəaliyyətindən, əldə olunan uğurlardan və gələcək planlardan da bəhs edib.
Daha sonra yüksək mükafatlar sahiblərinə təqdim olunub.
Təltif edilənlər dövlətimizin başçısına dərin minnətdarlıqlarını ifadə edib və etimadı daha yüksək əmək nailiyyətləri ilə doğruldacaqlarına söz veriblər.

Сотрудникам ASCO были вручены почетные звания, ордена и медали
В ЗАО "Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство" (ASCO) состоялась церемония вручения высоких вознаграждении морякам, получившим почетное звание «Заслуженный инженер» за заслуги в развитии морского транспорта, награжденным орденом "Труда" третей степени, а так же медалью "Терегги" и "За заслуги в судоходстве" по распоряжению Президента Ильхама Алиева по случаю "Дня Моряка".
Председатель ASCO Рауф Велиев, выступивший на мероприятии поздравил моряков которые были награждены почетными званиями, орденами и медалями.
Говоря о внимании и заботе, проявленных к морякам в нашей стране, Председатель так же отметил, что самоотверженный труд работников морского транспорта был высоко оценен еще в те годы, когда страной руководил Общенациональный лидер Гейдар Алиев. Президент Ильхам Алиев, успешно проводивший политику Великого Лидера всегда проявил заботу и уделял внимание морякам и высоко ценит их работу по повышению экономической мощи нашего независимого Азербайджана. Об этом свидетельствует подписанное Президентом распоряжение о награждении моряков в связи с "Днем Моряка" в этом году.
Рауф Велиев также рассказал о деятельности ASCO, достигнутых успехах и планах на будущее.
Позже высокие награды были вручены владельцам.
Награжденные сотрудники выразили глубокую признательность главе нашего государства и обязались оправдать доверие более высокими трудовыми достижениями.