“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətində (ASCO) idmanın digər növləri kimi, stolüstü tennisə də maraq böyükdür.
ASCO əməkdaşları arasında Müstəqil Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin idman zalında stolüstü tennis turniri keçirilib. Yarışda “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Xəzər Dəniz Neft Donanmasının, Dəniz Nəqliyyatı Donanmasının, İstehsalat Xidmətləri İdarəsinin, “Bibiheybət” Gəmi Təmiri Zavodunun, “Zığ” Gəmi Təmiri və Tikintisi Zavodunun, Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının , Təlim-Tədris Mərkəzinin, ASCO Mühafizənin stolüstü tennis həvəskarları qüvvələrini sınayıblar.
Gərgin idman mübarizəsi şəraitində keçən yarışlarda Dəniz Nəqliyyatı Donanmasının əməkdaşı Cəbrayıl Qədimov 1- ci yer, Xəzər Dəniz Neft Donanmasının əməkdaşı Elmar Qafarov 2-ci yer, “Bibiheybət” Gəmi Təmiri Zavodunun əməkdaşı Elşən Kərimov 3-cü yerə layiq görülüb.

Table Tennis Tournament was held at ASCO
Along with other types of the sports, there is also a great interest in the table tennis in “Azerbaijan Caspian Shipping Company” (ASCO).
A tennis tournament was organized among ASCO staff in the sports hall of the Committee of Independent Trades Union. The competition was attended by amateur table tennis players of the Caspian Sea Oil Fleet, Marine Transport Fleet, Production Services Department, Bibiheybat Shipyard, “Zygh” Ship Repair and Construction Plant, Azerbaijan State Maritime Academy, Training and Education Center, ASCO Security.
Jabrayil Gadimov, staff member of the Marine Transport Fleet became the winner of the intense competition. The second place was taken by Elmar Gafarov, staff member of the Caspian Oil Fleet and third place by Elshan Karimov, employee of “Bibiheybat” Shipyard.