“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətində (ASCO) idmanın digər növləri kimi, stolüstü tennisə də maraq böyükdür.
ASCO əməkdaşları arasında Müstəqil Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin idman zalında stolüstü tennis turniri keçirilib. Yarışda “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Xəzər Dəniz Neft Donanmasının, Dəniz Nəqliyyatı Donanmasının, İstehsalat Xidmətləri İdarəsinin, “Bibiheybət” Gəmi Təmiri Zavodunun, “Zığ” Gəmi Təmiri və Tikintisi Zavodunun, Azərbaycan Dövlət Dəniz Akademiyasının , Təlim-Tədris Mərkəzinin, ASCO Mühafizənin stolüstü tennis həvəskarları qüvvələrini sınayıblar.
Gərgin idman mübarizəsi şəraitində keçən yarışlarda Dəniz Nəqliyyatı Donanmasının əməkdaşı Cəbrayıl Qədimov 1- ci yer, Xəzər Dəniz Neft Donanmasının əməkdaşı Elmar Qafarov 2-ci yer, “Bibiheybət” Gəmi Təmiri Zavodunun əməkdaşı Elşən Kərimov 3-cü yerə layiq görülüb.

В ASCO состоялся турнир по настольному теннису
В Закрытом Акционерном Обществе «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) высок интерес к настольному теннису, как и другим видам спорта.
В спортивном зале Комитета независимых профсоюзов состоялся турнир по настольному теннису среди сотрудников ASCO. В турнире состязались любители настольного тенниса из структурных подразделений Закрытого Акционерного Общества «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» — Каспийского Морского Нефтяного Флота, Морского транспортного флота, Управления производственных услуг, Судоремонтного завода «Биби-эйбат», Судоремонтно-строительного завода «Зых», Азербайджанской Государственной Морской Академии, Учебно-тренировочного центра, Службы охраны ASCO.
По результатам соревнования, проведенного в условиях напряженной борьбы, первое место занял сотрудник Морского транспортного флота Джабраиль Гадимов, второе место – сотрудник Каспийского Морского Нефтяного Флота Эльмар Гафаров, а третье место – сотрудник Судоремонтного завода «Биби-эйбат» Эльшан Керимов.