Yubiley medalı sahiblərinə təqdim olunub
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) sədr müavinləri, struktur, şöbə və departament rəhbərlərinə Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin 160 illiyi (1858-2018)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı təqdim olunub.
Təqdimetmə mərasimində ASCO-nun sədri Rauf Vəliyev ölkəmizdə gəmiçilik sahəsinə göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. Bildirib ki, istər Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərliyi dövrlərində, istərsə də cənab İlham Əliyevin hakimiyyəti illərində gəmiçilik sahəsinin inkişafı xüsusi diqqətdə saxlanılıb.
Azərbaycan dənizçilərinin daim dövlətin qayğısı ilə əhatə olunduğunu xüsusi vurğulayan Rauf Vəliyev bildirib ki, hər il əməyində fərqlənən dənizçilər Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə müxtəlif ali mükafatlara layiq görülürlər. 160 illik yubiley ərəfəsində gəmiçilik sahəsində fəaliyyətə görə iki yeni medalın təsis edilməsi də bu sahədə çalışanlara diqqətin əyani sübutudur.
Sonra “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) sədr müavinləri, struktur, şöbə və departament rəhbərlərinə Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin 160 illiyi (1858-2018)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı təqdim edilib.
Medala layiq görülənlər arasında “Caspian Marine Services Limited” şirkətinin direktoru Zamiq İsmayılov və Dəniz Nəqliyyatı İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədri Səməd Allahverdiyev də olub.
ASCO-nun Sədri Rauf Vəliyev mükafatçıları təbrik edərək onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Yubiley medalına layiq görülənlər öz növbəsində əməklərinə verilən yüksək qiymətə görə minnətdarlıqlarını bildirib, bundan sonra da qarşıya qoyulan vəzifələri uğurla yerinə yetirəcəklərinə söz veriblər.
Qeyd edək ki, “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin 160 illiyi (1858-2018)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalını Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin 160 illik yubileyi ərəfəsində Milli Məclisi təsis edib, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti təsdiqləyib.

Сотрудникам Пароходства вручены юбилейные медали
Заместителям председателя и руководителям структурных подразделений ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO) вручены юбилейные медали «160-летие Азербайджанского Каспийского Морского Пароходства (1858-2018)».
Председатель ASCO Рауф Велиев на церемонии вручения рассказал о внимании и заботе, оказанном развитию судоходства в стране. Было подчеркнуто, что как в период руководства страной Общенационального лидера Гейдара Алиева, так и в годы президентства господина Ильхама Алиева развитию судоходства постоянно уделялось особое внимание.
Рауф Велиев, подчеркнув заботу государства об Азербайджанских моряках, напомнил, что ежегодно распоряжением Президента Ильхама Алиева отличившиеся в труде моряки отмечаются различными высшими наградами. Учреждение накануне 160-летнего юбилея Пароходства двух новых медалей за деятельность в области судоходства является наглядным примером внимания, уделяемого работникам этой отрасли.
Затем были вручены юбилейные медали «160-летие Азербайджанского Каспийского Морского Пароходства (1858-2018)» заместителям председателя и руководителям структурных подразделений ЗАО «Азербайджанское Каспийское Морское Пароходство» (ASCO).
Среди награжденных медалью были также директор компании “Caspian Marine Services Limited” Замиг Исмаилов и председатель Республиканского Комитета профсоюза работников морского транспорта Самед Аллахвердиев.
Председатель ASCO Рауф Велиев поздравил награжденных по случаю присуждения высоких наград и пожелал им дальнейших успехов в работе. Сотрудники, награжденные юбилейными медалями, выразили благодарность за высокую оценку их труда, обещав и впредь успешно выполнить поставленные задачи.
Отметим, что юбилейная медаль Азербайджанской Республики «160-летие Азербайджанского Каспийского Морского Пароходства (1858-2018)» учреждена Милли Меджлисом и утверждена Президентом Азербайджанской Республики накануне 160-летнего юбилея Азербайджанского Каспийского Морского Пароходства.