Yubiley medalı sahiblərinə təqdim olunub
“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) sədr müavinləri, struktur, şöbə və departament rəhbərlərinə Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin 160 illiyi (1858-2018)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı təqdim olunub.
Təqdimetmə mərasimində ASCO-nun sədri Rauf Vəliyev ölkəmizdə gəmiçilik sahəsinə göstərilən diqqət və qayğıdan danışıb. Bildirib ki, istər Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərliyi dövrlərində, istərsə də cənab İlham Əliyevin hakimiyyəti illərində gəmiçilik sahəsinin inkişafı xüsusi diqqətdə saxlanılıb.
Azərbaycan dənizçilərinin daim dövlətin qayğısı ilə əhatə olunduğunu xüsusi vurğulayan Rauf Vəliyev bildirib ki, hər il əməyində fərqlənən dənizçilər Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə müxtəlif ali mükafatlara layiq görülürlər. 160 illik yubiley ərəfəsində gəmiçilik sahəsində fəaliyyətə görə iki yeni medalın təsis edilməsi də bu sahədə çalışanlara diqqətin əyani sübutudur.
Sonra “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC-nin (ASCO) sədr müavinləri, struktur, şöbə və departament rəhbərlərinə Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin 160 illiyi (1858-2018)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı təqdim edilib.
Medala layiq görülənlər arasında “Caspian Marine Services Limited” şirkətinin direktoru Zamiq İsmayılov və Dəniz Nəqliyyatı İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin sədri Səməd Allahverdiyev də olub.
ASCO-nun Sədri Rauf Vəliyev mükafatçıları təbrik edərək onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Yubiley medalına layiq görülənlər öz növbəsində əməklərinə verilən yüksək qiymətə görə minnətdarlıqlarını bildirib, bundan sonra da qarşıya qoyulan vəzifələri uğurla yerinə yetirəcəklərinə söz veriblər.
Qeyd edək ki, “Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin 160 illiyi (1858-2018)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalını Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyinin 160 illik yubileyi ərəfəsində Milli Məclisi təsis edib, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti təsdiqləyib.

The employees of the Shipping Company were awarded commemorative medals
The deputy chairmen and heads of structural subdivisions of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) were awarded the commemorative medals “160th anniversary of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (1858-2018)”.
At the awarding ceremony, the ASCO Chairman Rauf Veliyev spoke about the attention and care given to the development of shipping in the country. He particularly emphasized the attention constantly paid to the development of shipping in Azerbaijan during the presidencies of both the National Leader Heydar Aliyev and the country President Mr. Ilham Aliyev.
Rauf Veliyev, who stressed the government’s care of Azerbaijani sailors, recalled that every year the sailors who distinguished themselves in work received various top awards by order of President Ilham Aliyev. Two new medals established with respect to shipping activities on the eve of the 160th anniversary of the Shipping Company is a good example of the attention paid to those who work in this field.
Further, the commemorative medals “160th anniversary of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (1858-2018)” were presented to the vice-chairmen and heads of the structural divisions of Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO).
Zamig Ismailov, director of “Caspian Marine Services Limited” and Samad Allahverdiyev, chairman of the Republican Committee of the Trade Union of Maritime Transport Workers, were also among those who were awarded medals.
ASCO Chairman Rauf Veliyev congratulated those who were awarded and wished them successes in their future endeavors. Employees, awarded with commemorative medals, expressed their gratitude for appreciation of their work at higher level, and promised to perform their duties successfully.
Note that the anniversary medal of the Republic of Azerbaijan “160th anniversary of the Azerbaijan Caspian Shipping Company (1858-2018)” was established by Milli Majlis on the eve of the 160th anniversary of the Azerbaijan Caspian Shipping Company, and approved by the President of the Republic of Azerbaijan.